Artykuly
19 lutego 2017

Jesteś z Miłości, czyli co z tego będziesz miał, że będziesz żyć Miłością

share
by Holy Mary Team - 0 Comments
Jesteś z Miłości, czyli co z tego będziesz miał, że będziesz żyć Miłością

Czy chciałbyś być zawsze pięknym, młodym i bogatym, czyli, jak wszyscy sądzą – szczęśliwym? Co za pytanie – wszyscy dążą do szczęścia, bez względu na to, co pod pojęciem szczęścia rozumieją.
Często przez większą część życia gonimy za szczęściem, żeby pod jego koniec stwierdzić, że nie jesteśmy szczęśliwi i tak naprawdę zmarnowaliśmy swoje życie.
Nie da się być zawsze pięknym, młodym i bogatym, ale szczęśliwym – tak, jak najbardziej. Bo szczęście nie wynika z posiadania, ale ze stanu ducha. Ducha, który został stworzony, by być połączonym z Miłością przedwieczną, niezmienną, Miłością, która znała nas i pragnęła na długo przed naszymi narodzinami.
Miłością, która stworzyła nam serce niespokojne, które całe życie szuka… I tak często jest z tych poszukiwań niezadowolone… Dlaczego niezadowolone? Szukamy szczęścia, ale znajdujemy różne błyskotki, które imitują szczęście, ale szczęściem nie są… za to często okazują się śmieciami i komplikują nam życie.

Możesz mieć wszystko, możesz mieć sławę, bogactwa tego świata, możesz być otoczony ludźmi, ale bez tej Miłości, która cię ukochała, będziesz odczuwać w sercu wielką pustkę. Skąd taki wniosek? Popatrz na życie sławnych gwiazd show businessu – mają sławę, mają pieniądze, żyją w luksusie, ale ze swoimi nałogami, nieudanym życiem rodzinnym, kuracjami odwykowymi, depresją, próbami samobójczymi – nie są szczęśliwi.

„Niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Bogu”- powiedział nietuzinkowy człowiek swojej epoki, Augustyn z Hippony, święty i doktor Kościoła, który przed swym nawróceniem wiódł grzeszne życie. Dlatego, gdy zamykasz się na Miłość, w twoim sercu pojawia się coraz więcej smutku, frustracji, przygnębienia i już nic cię nie cieszy. To zamknięcie na Miłość może się dokonać poprzez grzech, albo życie w taki sposób, jakby Boga nie było.

I przeciwnie. Możesz nie mieć nic – zdrowia, pieniędzy, pracy, a mimo to będziesz czuł się szczęśliwy. Stanie się tak, gdy nie odłączysz się od Źródła i będziesz z Jedynej Miłości codziennie czerpał siłę i radość do życia. Tak żyje wielu ludzi, także młodych. Spotkać ich możesz codziennie na Eucharystii.
Wybrańcy Boży? Tak, z pewnością, ale każdy z nas jest wybrany do zjednoczenia z Miłością, tylko… no właśnie, co przeszkadza nam, żeby chcieć być z Miłością? Co nie pozwala nam podłączyć się do Bezgranicznej Miłości i tankować naszych pustych serc? Co nie pozwala nam być wolnymi, radosnymi, szczęśliwymi, pomimo wszystkich przeciwności życiowych, które wpisane są w ludzką egzystencję? Nieufność i nasza chora wola, okaleczona na początku dziejów człowieka przez grzech pierworodny? Nasza pycha, która sprawia, że własne pomysły na życie wydają się atrakcyjniejsze, niż plany Boże? Presja kolorowego, otaczającego świata, który zmusza nas do ciągłych wyścigów o… no właśnie, o co?

Czas płynie szybko, to wiesz. I równie szybko przemija życie. Ono jest jedno, dlatego trzeba przeżyć je dobrze. Nie przeżywaj swojego z pustym, smutnym sercem. Zatankuj, albo najlepiej podłącz się do Miłości, która jest Życiem tu i w przyszłości. Niech Miłość pulsuje w Twoich żyłach, a serce śpiewa ze szczęścia. Zdarzy się tak nawet wtedy, gdy zwyczajnie, po ludzku nie będziesz miał żadnych powodów do radości.

Nic nie daje takiego „powera”, jak codzienna Eucharystia. Nic tak nie wzmacnia, jak połączenie swoich nikłych sił z Wszechmocną Miłością. Nic tak nie cieszy, jak radość, którą daje Miłość, wypełniająca nasze serce.

Miłość to Osoba. Przywołuj Ją. Ona na ciebie czeka, nasłuchuje twojego wołania. Ukochała cię bezwarunkowo przed wiekami takim, jaki jesteś. Bądź otwarty. Szukaj. Gra idzie o Życie, o twoje Życie teraz i na wieki. Nie ustawaj w wysiłkach, kiedyś znajdziesz. A raczej to Miłość znajdzie ciebie, jeśli będziesz tego chciał – masz przecież wolną wolę…

Dorota Wrotnowska-Nowak

Holy Mary Team

70 posts | 99596 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UA-57003851-1