Wideo
20 lutego 2018

Darek Malejonek – program Miasto Aniołów

share
by Holy Mary Team - 0 Comments

Żyć bez lęku to dawać pełnię siebie otrzymując jeszcze więcej – motto rockmana i polskiego Boba Marleya – Darka Malejonka – znajduje ujście w jego muzyce, którą ryzykuje życie, jadąc do bombardowanego Aleppo. Wyrwany kilkukrotnie ze szpon śmierci już się jej nie boi – idzie śmiało za Chrystusem wolny od nacisków. 

Bez Boga nie rozumiałem świata i jego reguł – to tak jakby włączyć film od połowy. Żyłem niczym szczur zamknięty w klatce ludzkich oczekiwań i masek – dzieli się kompozytor i wokalista takich formacji jak Armia, 2Tm2,3, czy Maleo Reagge Rockers. Szukał wyrazu w rocku i punku i tam właśnie po raz pierwszy poznał Boga, który nie jest ponad ludźmi, a bardzo blisko nich. Dobra Nowina uslyszana w Jarocinie z ust Davida Peersa zupełnie zmieniła jego życie. Nie pozwala sobie przykleić łatki katolickiego muzyka, bo to tak jak z kucharzem, który miałby gotować katolickie dania. Jego muzyka nie niesie taniej nadziei, a sięga tam, gdzie rozgrywa się ludzki dramat. Kilkukrotnie ratowany przez Maryję – od porażenia prądem po częściowe zaczadzenie – dziś rozumie, że został „Urodzony, by się nie bać” – i taki też tytuł nadał swojej książce.

 

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego inspirującego wywiadu w programie Miasto Aniołów wyprodukowanego przez ewangelizacyjną Fundację Holy Mary Team.

 

Holy Mary Team

70 posts | 95955 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UA-57003851-1